Back

השקעות נדלן למתחילים - המדריך ליזם המתחיל

כמו בכל תחום, גם בנדלן משקיעים מתחילים שאין להם ידע וניסיון עלולים לבצע טעויות. בניגוד לחלק נכבד מאותם תחומים אחרים, שבהם הטעויות לא גורמות לנזק של ממש וניתן לקטלג אותן כשכר לימוד הכרחי וסביר, הרי שהשקעה שגויה בנדלן עלולה לעלות למשקיע המתחיל סכום כסף גבוה מאוד – וחבל.

2

מסיבה זו ההמלצה החשובה ביותר בכל הנוגע להשקעות נדלן למתחילים היא לא לנסות למצוא קיצורי דרך אלא להשקיע זמן ומחשבה בת
חום. קבלת ייעוץ השקעות מאנשי מקצוע מיומנים ובעלי יושרה מומלצת אף היא, ובכל מקרה כדאי לפחות לקרוא את המאמר הזה על מנת להבין מהן הטעויות הנפוצות של המשקיעים חסרי הניסיון.

דעו מי אתם

ההמלצה הזו תקפה כמובן באופן כללי בכל תחומי החיים, אולם עוד לפני שמתחילים לחפש נכסים מניבים ולהתעמק במגמות המאפיינות של שוק הנדלן בכל אזור ואזור בארץ (ולפעמים גם בחו”ל) ובחברות הבנייה השונות דוגמת גינדי כדאי קודם כל להבין איזה סוג משקיעים אתם.

כל בני האדם מתאפיינים בשנאת סיכון, ומנסים לצמצם ככל האפשר את אי הוודאות בחייהם ובפרט כך הדבר כשמדובר בהשקעות, ובמיוחד כשהסכום אותו משקיעים גבוה מאוד – אולם ישנם משקיעים ששנאת הסיכון שלהם נמוכה יותר וישנם משקיעים שאצלם הצורך לצמצם מאוד את אי הוודאות גבוה במיוחד. בהתאם לסוג הראשון של המשקיעים מתאימות יותר השקעות נדלן נועזות יחסית, כאלה שגם פוטנציאל הרווח גבוה יותר, ואילו למשקיעים הסולידיים מומלץ לחפש השקעות בטוחות ככל האפשר, גם אם התשואה הצפויה תהיה נמוכה יותר.

באופן דומה חשוב להגדיר לעצמכם את המטרה של ההשקעה, וכנגזרת מהמטרה את טווח הזמן שבו אתם רוצים לממש את ההשקעה ואת הרווחים – האם מדובר בהשקעה לטווח ארוך או טווח קצר, וכו’.

עדיפות לחברות מוכרות ואמינות

טעות נוספת שמאפיינת לא מעט השקעות נדלן למתחילים היא ביצוע עסקה עם חברה לא מוכרת רק בגלל שהמשרדים שלה מהודרים או שאנשי המכירות שלה מצוידים בנימוקים משכנעים.

בתחום הנדלן חשובים מאוד היסודות, וכולנו הרי מכירים מקרים שבהם יזמים, כולל המוכשרים והמבטיחים שבהם, הסתבכו – רק ביצוע עסקאות עם חברות ותיקות, מבוססות, בעלות ניסיון ואמינות דוגמת גינדי ימנע נפילה לבורות שמהם קשה לצאת.

לא לחסוך באנשי מקצוע

עסקת נדלן, כל עסקת נדלן באשר היא, היא עסקה מורכבת במיוחד, ובהחלט לא מומלץ לנסות לחסוך באנשי מקצוע.

דוגמה לכך היא בדיקה מוסמכת של הבית שאתם רוכשים כהשקעה. כמובן שאם למשל אתם קונים דירה בפרויקט מתקדם כמו גינדי תל אביב הדבר אינו קריטי, אבל אם על הפרק דירה יד שנייה, אפילו אם היא נראית מושקעת ומטופחת בכל זאת כדאי להשקיע בבדיקה יסודית של התשתיות שלה – כדי לא לגלות כעבור זמן קצר שאתם נדרשים לבצע שיפוץ כולל ויקר.

באופן דומה אל תוותרו על שירותי עורך דין משלכם שילווה את העסקה ויבטיח כי החוזה עליו אתם חותמים מבטיח את זכויותיכם. גם יועץ פיננסי מקצועי אמנם יגבה מכם כסף עבור שירותיו אבל במקביל גם יחסוך לכם כסף רב בזכות פתרונות מימון מיטביים וייעוץ בכל הנוגע למיסוי, שמשפיע מאוד על כדאיות השקעות שונות בעולם הנדלן.

השקעות נדלן למתחיליםאיך להתגבר על ההיסוס?

אמנם השקעות נדלן למתחילים טומנות בחובן לא מעט סכנות, וישנן מהמורות רבות בהן אתם עלולים להיתקל – ובכל זאת לא כדאי לוותר על האופציה להשקיע בנדלן, שכן במציאות הכלכלית של ימינו שוק הנדלן הוא השוק המתגמל ביותר משקיעים.

איך בכל זאת מתגברים על ההיסוס הטבעי לפני שמסכנים במידת מה סכום כסף בלתי מבוטל? מיישמים את העצות הקודמות, לומדים את התחום, לא מתפתים לקיצורי דרך – ואז אפשר “לקפוץ למים” בידיעה שרב הסיכוי על הסיכון.

למידע נוסף על השקעות נדלן בישראל לחצו כאן.

בלוג