Back

מה לקחת בחשבון כשבוחרים חברת השקעות נדלן

ההתרחבות וההתפתחות המואצת של מדינת ישראל מחייבת יצירת עוד ועוד פתרונות דיור, משרדים נוספים, שטחים מסחריים שיכילו את כל החנויות הדרושות לאוכלוסיה
שגדלה כמותית וגם רוצה ליהנות מרמת חיים גבוהה יותר ובאופן כללי אך טבעי הוא ששוק הנדלן יתאפיין בפעילות נמרצת ונרחבת.

3

מטבע הדברים פעילות נדלנית מחייבת השקעת משאבים מרובים, ובפרט כסף. במקביל לנחיצות של המימון עבור היזמים (ובעצם עבור כלל האוכלוסיה, שהרי אם לא תהיה בניה בהיקף מספיק נרחב שיענה על כל הצרכים שלנו, כולנו נושפע מכך), ישנו גם רצון של יותר ויותר אנשים להשקיע בנדלן (בעיקר בשל הבעייתיות של השקעה בשוק ההון, שמציע תשואות נמוכות עד אפסיות). המפגש בין הצורך במימון מצד יזמי נדלן לבין הרצון להשקיע בנדלן מצד הציבור מייצר מצבי Win-Win, ומי שבעצם מאפשרת למצב שכזה להתממש היא חברת השקעות נדלן שמתווכת בין המשקיעים לבין הפרויקטים שבהם כדאי להשקיע.

חברת השקעות נדלןכי לסכומים גבוהים מגיע טיפול מקצועי

כמובן שכל אחד מאיתנו יכול להשקיע בנדלן גם ללא עזרתה של חברת השקעות המתמחה בכך: כל שעלינו לעשות הוא לפתוח לוח מודעות (אינטרנטי או מודפס) בקטגוריית הדירות למכירה, לאתר נכס שנראה לנו משתלם, לרכוש אותו, למצוא משכירים ולהתחיל ליהנות מתזרים מזומנים חודשי כמו גם מעליית ערכה של הדירה (בתנאי כמובן שמצאנו נכס מניב באמת).

אופציה נוספת היא קניית דירה או משרד בפרויקט שזה עתה החל להיבנות או שנמצא בשלבי בנייה מתקדמים. אתרי בנייה רבים פזורים בכל רחבי הארץ, ואם מקפידים לחפש פרויקט של חברה מובילה ואמינה דוגמת גינדי קרוב לוודאי שתזכו בהשקעה מתגמלת.

אבל כשמדובר בהשקעה של סכומים גבוהים, והשקעות נדלן הן תמיד כאלה שמעורבים בהם מאות אלפי שקלים אם לא מיליונים, כדאי לעשות זאת בעזרת מומחים אמיתיים, ואין כמו אנשי מקצוע של חברת השקעות נדלן כדי לעזור לכם למצוא את ההשקעה האופטימלית בהתאם לסכום הכסף הפנוי שברצונכם להשקיע, מאפייני האישיות שלכם והעדפותיכם באופן כללי.

מה חשוב לוודא כשבוחרים בין חברות להשקעה בנדלן?

לצד המקצועיות חסרת הפשרות והניסיון הנרחב בתחום הנדלן, שהם כמובן בסיס הכרחי להגעה לנכסים מניבים, ישנם עוד כמה פרמטרים שכדאי לבחון היטב על מנת לבחור באופן מושכל מתוך שלל חברות ההשקעה בנדלן.

ראשית, כדאי להעדיף חברות שעוסקות אך ורק בהשקעות בנדלן ועל כן מקדישות את כל משאביהן לתחום זה ובהתאם מצוידות במיטב הכלים והידע הרלוונטיים והעדכניים, וזאת בניגוד לחברות שמתפזרות על פני תחומי השקעה רבים.

כמו כן כדאי לתת עדיפות לחברות השקעה שהן גם יזמיות נדלן ומשקיעות בפרויקטים “שלהן” – כך רמת המחויבות שלהן גבוהה במיוחד.

שנית, מומלץ בחום לא להתפתות לסיסמאות ריקות מתוכן כמו “אפס סיכון” או “תשואה של כך וכך אחוזים מובטחת”. כל השקעה טומנת בחובה סיכון מסוים, ואין שום דרך להבטיח תשואה מסוימת בפרק זמן מסוים שהרי שוק הנדלן הוא שוק דינמי, מה גם שהוא פועל במציאות מורכבת וישנם גורמים רבים המשפיעים עליו בדרכים רבות. מה כן אפשר להבטיח? מקצועיות, ניסיון ויושרה.

עוד מרכיב חשוב של חברת השקעות בנדלן הוא שקיפות: כשאתם מפקידים בידיה של חברה סכום כסף גבוה ובעל משמעות עצומה מבחינתכם, כדאי לוודא כי יש לכם גישה ישירה וקלה בכל רגע ורגע אל כל המידע הנחוץ לכם כדאי לדעת איפה מושקע הכסף שלכם ומה עתיד להתרחש.

איפה כדאי להשקיע?

באמצעות חברת השקעות נדלן ישנם 2 סוגי השקעות עיקריים: לטווח הקצר, ובעיקר בפרויקטים של התחדשות עירונית, תמ”א 38 או פרויקטים שמניבים תשואות גבוהות יחסית ומיועדים למי שמחפש השקעה לפרק זמן של כשנתיים בממוצע; ונכסים מניבים לטווח הארוך, כשבמקרה הזה השמיים הם הגבול וניתן להגיע גם לנכסים בפרויקטים יוקרתיים במיוחד דוגמת גינדי תל אביב.

למידע נוסף על השקעות נדלן לחצו כאן.

בלוג