Back

10 טיפים למציאת השקעות נדלן קטנות

אמנם את עיקר הכותרות בהקשר של שוק הנדלן בישראל תופסים פרויקטי ענק דוגמת גינדי תל אביב , ובצדק, אולם כדאי לדעת שגם למשקיעים הקטנים מציע שוק הנדלן לא מעט אפשרויות, ובפרט למי שמחפש אחרי אותן השקעות נדלן קטנות באופן מושכל ומדויק.

10 טיפים למציאת השקעות נדלן קטנות

1. ללמוד את תחום הנדלן

גם השקעות נדלן בקנה מידה צנוע עלולות להוביל להפסד משמעותי, שכן כדאי לזכור שכשמדובר על השקעה קטנה בנדלן בדרך כלל סכום המינימום הוא 50,000 ש”ח או אפילו 100,000 ש”ח – בהחלט סכום שאף אחד לא רוצה להפסיד – ועל כן חשוב ראשית כל ללמוד את תחום הנדלן: מושגי מפתח, מגמות עיקריות, סוגי השקעות אפשריים וכו’.

2. לא להתפתות ל”מציאות היסטריות”

שוק הנדלן מציע תשואות נאות מאוד, אבל אם מישהו מציע לכם “תשואה מובטחת של 12% לשנה” או רווחים כספיים עצומים – כדאי לנקוט עפ”י הכלל הידוע “כבדהו וחשדהו”.

3. קרקע חקלאית? לא תודה

בשנים האחרונות משווקים לא מעט בעלי עניין משווקים קרקעות חקלאיות ש”ממש עוד רגע יופשרו לבנייה”. השיווק הנמרץ והלפעמים אף אגרסיבי, ביחד עם החלום על קרקע במחיר מצחיק במקום ש”או-טו-טו יהיה הכפר שמריהו או הארסוף הבא”, גורמים לרבים וטובים להתפתות – ולהיתקע עם קרקע שאולי תופשר בעוד שנים רבות רבות ואולי גם לא. מדובר בהימור ולא בהשקעה, ויש להתייחס לכך בהתאם.

4. טובים השניים מן האחד

אם סכום הכסף שאתם מעוניינים להשקיע לא מספיק כדי לרכוש נכס מניב כפי שאתם רוצים, נסו לחבור אל בן משפחה שאתם סומכים עליו או אל חבר קרוב במיוחד. איחוד כוחות שכזה יפתח בפניכם אפשרויות רבות יותר כך שתוכלו להגיע להשקעות מתגמלות יותר.

5. השקעות נדלן קטנות בפריפריה – רווח גדול לכל הצדדים

אם בערים הגדולות מחירי הדירות נסקו לגבהים שלא רלוונטיים כלל למי שמחפש השקעות נדלן קטנות הרי שבפריפריה (שעשויה להיות במרחק 20 דקות מת”א – למשל לוד) ישנם לא מעט נכסים שעשויים להתגלות כמניבים תשואות יפות מאוד – כדאי מאוד לבדוק את האופציה.

6. קונים דירה חדשה – רק מקבלן בעל שם

משקיעים קטנים לא יכולים להרשות לעצמם לקחת סיכונים מיותרים, ועל כן אם החלטתם לרכוש דירה חדשה כהשקעה הקפידו לקנות אך ורק דירה של קבלן בעל שם דוגמת גינדי – כך שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהבנייה תושלם בזמן ושהנכס שקניתם יעמוד בסטנדרטים גבוהים שיהפכו אותו להשקעה משתלמת עבורכם.

7. נדלן מעבר לים? רק במדינות יציבות

אופציה פופולרית למדי של השקעות נדלן בקנה מידה קטן או בינוני היא רכישת יחידת השתתפות בפרויקט נדלן מעבר לים – היזם, במקרים רבים חברה בבעלות ישראלים או ישראלים לשעבר, בונה פרויקט או רוכש בניין ומשביח אותו (לפעמים גם אין צורך בהשבחה), ואת המימון לכך הוא מגייס מקבוצה גדולה יחסית של משקיעים קטנים, שכמובן שותפים גם ברווחים.

מדובר על השקעה לפרק זמן של בין שנה וחצי לשלוש ברוב המקרים, והתשואה עשויה להיות גבוהה למדי. כדאי מאוד לבחון היטב את אמינות היזם וקרן ההשקעות שמתווכת בינו לביניכם (בחלק מהמקרים קרן ההשקעות היא גם היזמית בפועל) ועוד יותר כדאי להתמקד במדינות יציבות כמו ארה”ב או גרמניה.

8. אל תחפשו רק דירות למגורים

גם משרדים קטנים או חנויות צנועות עשויות להניב תשואה נאה.

9. מה דעתכם על מקום חנייה בתל אביב?

ואפילו מקומות חנייה בתל אביב ניתן לרכוש ולהשכיר תמורת סכום שהופך את ההשקעה למשתלמת מאוד, מה גם שעושה רושם שהביקוש לחנייה בעיר הגדולה רק ילך ויגדל.

10. פקחו עיניים לנעשה סביבכם

ההמלצה הכי חשובה למציאת השקעות נדלן קטנות היא להיות ערניים לנעשה סביבכם ולא להסס לבחון אופציות רבות, כולל כאלה שבמבט ראשון לא נראות מבטיחות, עד למציאת זו המשתלמת.

בלוג